СТАЛО СТАЛО
Рубрика новостей
Архітектор Марго Красоєвич: зміни клімату стосуються кожного, адаптуватися доведеться всім

Марго Красоєвич: архітектор повинен покладатися на синтез екологічної інженерії, гідротехніки, морських технологій

Одна з найостанніших ідей Марго Красоєвич – проект будинку, який буде знаходитися в морі, підніматися зі зростанням рівня води і користуватися електроенергією, яку виробляють хвилі.

Як проектувати для далекого майбутнього?

Архітектура непідвладна суспільству, але, перебуваючи на стику безлічі дисциплін, вона визначає його, формуючи нові соціальні структури.

Я не вірю, що архітектура – щось «зверхстабільне» й вічне. Будівлі створюються для певних життєвих програм, які можуть змінитися. Особливо враховуючи, що ми уявляємо собі майбутнє лише на рівні спільного бачення, дуже приблизно розуміючи, що спричинять ті чи інші винаходи, які можуть з'явитися соціальні потреби, медичні прориви, фізичні або віртуальні відносини. Тому немає жодного сенсу намагатися врахувати абсолютно все. До того ж це призведе до непотрібних витрат і навантажень на навколишнє середовище. Адже ми живемо в особливу епоху: суспільству споживання дай тільки привід для покупок і витрат. Що напевно слід закласти в архітектуру, так це глобальне мислення і дбайливе ставлення до природи. Головний виклик для архітектора – позбавити того, хто буде жити в його будинку, від «синдрому натовпу», зробити його особливим, сформувати його ідентичність.

Головне завдання архітектора в сучасному суспільстві:

- Розширювати саме поняття архітектури, працювати на стику з іншими дисциплінами, зокрема не нехтувати плануванням інфраструктури, підтриманням екологічних стандартів та сталим розвитком.

- Потрібно активніше відмовлятися від традиційних джерел енергії і намагатися використовувати поновлювані, роблячи це невід'ємною частиною стратегії проектування.

- Архітектор повинен покладатися на синтез екологічної інженерії, гідротехніки, морських технологій, щоб зрозуміти, куди спрямувати розвиток міст і сіл.

Слід пам'ятати, що зміна клімату і фінансові складнощі зачіпають кожного, адаптуватися до них доведеться всім. Для цього потрібно виробити й осмислити нові умови життя, пов'язані зі зміною антропогенного ландшафту. Нам, безсумнівно, знадобляться нові типи будівель і споруд.

Не можна ігнорувати такі виклики, як, наприклад, глобальна зміна клімату. Зараз багато архітекторів намагаються бути просто частиною «модного екологічного тренду», не розуміючи до кінця цінності самодостатніх проектів. Але захист навколишнього середовища та використання відновлюваних джерел енергії не повинні бути «політкоректним» доповненням проектів, чимось даремним і модним, «для галочки». Це життєво важливі розділи архітектури, які слід інтегрувати в усі дисципліни, покликані створювати технології та споруди з урахуванням нових кліматичних умов.

Які з ваших 3D-проектів, що враховують ці особливості, можуть втілитися найближчим часом?

Зараз я роблю серію проектів для фонду «Лікарі без кордонів». У найближчому майбутньому в рамках однієї з його програм має бути реалізований проект на Чорному морі і в Казахстані.

Джерело інформації http://salon.com.ua/architecture1/2015/11/11/gostya-iz-budushhego/