СТАЛО СТАЛО
Рубрика новостей
Практика впровадження сталого розвитку серед фермерів

Стале сільське господарство долає голод, бідність і гендерну нерівність

Важливу роль у досягненні цих цілей відіграє впровадження практики сталого розвитку сільського господарства. Вона має на увазі адаптацію фермерських господарств до зміни клімату і зниження викидів парникових газів. Розвиток сільського господарства сприяє досягненню багатьох цілей Цур, таких як подолання голоду, бідності, гендерна рівність та захист прав жінок.

Ряд країн вже застосовують практику сталого розвитку сільського господарства і на своєму прикладі доводять її ефективність.

1. Індія

Індія в 2013 році прийняла закон про Національну продовольчої безпеки. Тепер 800 млн людей зможуть отримати державні дотації на продукти харчування. Уряд буде розподіляти серед населення на додаток до основних продуктів харчування, рису і пшениці пшоно, сорго і кукурудзу. В Індії вигідно вирощувати ці види злакових (фуражного зерна) в силу їх поживності і стійкості до посухи та повеней. Те, що їх внесли в державну програму, стимулювало роботу сільськогосподарських підприємств. Це ще один крок до забезпечення продовольчої безпеки. Фермери, які вирощують фуражне зерно, збільшили свій прибуток, отримавши в особі держави постійного замовника. Така підтримка сприяє сталому розвитку сільського господарства. В результаті прийняття одного закону Індія змогла домогтися прогресу в боротьбі з безробіттям, бідністю та голодом.

2. Кенія

Адаптація до зміни клімату на увазі скорочення викидів парникових газів від сільськогосподарського виробництва. Найбільше реформ вимагає саме тваринницький сектор, так як на нього припадає 14% цих викидів. У країнах, що розвиваються зниження даного показника має сенс тільки в тому випадку, якщо це не вплине на обсяги виробництва продуктів харчування.

У Кенії Всесвітній центр агролесоводства розгорнув програму щодо зменшення викидів парникових газів (метану) на тваринницьких фермах. Програма передбачає скорочення поголів'я худоби паралельно зі збільшенням надоїв молока в результаті збалансованого харчування і практики годування.

Бунго, кенійський фермер, розводить корів ось уже 40 років. Він скоротив поголів'я худоби з 18 до 5. Решта корови отримують багаті білком корму і дають в 9 разів більше молока, ніж раніше. Так стадо з п'яти корів в два рази продуктивніше, ніж з вісімнадцяти.

Такі програми в Кенії мають величезний потенціал. Уряд країни вважає, що програма Всесвітнього центру арголесоводства до 2018 року може охопити 1800000 ферм і знизити викиди парникових газів на 3,3% в порівнянні з показниками 2010 року. Реалізація програми збереже 180000 робочих місць і збільшить дохід приватних фермерів на 1000-2000 дол. На рік. Досягнення в Кенії - показник того, як Всесвітній центр арголесоводства бореться з голодом, бідністю, змінами клімату, стимулює економічне зростання і створює гідні робочі місця для всіх. Наступна мета даної програми - розширення прав жінок і дівчаток, так як чверть жіночого населення зайнята саме в сільському господарстві.

3. Колумбія

Повені та посухи знищують урожаї колумбійських фермерів. Щоб допомогти їм пристосуватися до несприятливих погодних умов, Міжнародний центр тропічного сільського господарства ініціював в Колумбії практику обміну досвідом з фермерами з Сенегалу. Для боротьби з результатами тривалих посух вони використовують досвід корінних народів. Національне метеорологічне агентство Сенегалу покладається на традиційні прикмети для більш точного сезонного прогнозу погоди. Його поширюють по країні за допомогою радіо і СМС.

Співпраця Колумбії і Сенегалу ініційовано Колумбійським міністерством сільського господарства, Національною асоціацією виробників, місцевими фермерами та неурядовими організаціями. Воно спрямоване на інформаційну підтримку колумбійських фермерів щодо кліматичних змін, метеорологічних прогнозів, нових сільськогосподарських практик. У 2015 році в Колумбії 160000 фермерів отримали консультації з питань змін клімату. В результаті вони змогли взяти ефективні рішення щодо планів посіву, заготівлі корму і раціону для худоби. У середньостроковій перспективі цей процес охопить понад 1500000 працівників сфери сільського господарства по всій країні. Враховуючи той факт, що на фермах Колумбії зайнято 25% жінок, програма Міжнародного центру тропічного сільського господарства допоможе розширити їхні права в країні.

4. Нігерія

У Нігерії 14 500 000 населення - дрібні фермери. У разі кліматичних змін вони першими постраждають. Тому нігерійський уряд зобов'язалося застрахувати їх на випадок екстремальних погодних явищ. Вчені з Інституту Землі Колумбійського університету та Міжнародного центру поліпшення кукурудзи і пшениці розробляють 4-річну стратегію сталого розвитку сільського господарства для приватних фермерів Нігерії.

У тій же Індії, наприклад, програма індексного погодного страхування вже охоплює 22 млн фермерів. Обсяг збитків оцінюється на підставі погодних даних і супутникових знімків.
Державні та приватні інвестори повинні погодитися з тим, що фінансування сільськогосподарських досліджень і співпраця з дрібними фермерами допоможуть знайти довгострокові рішення для сталого розвитку галузі і боротьби з продовольчою кризою.

Джерело інформації http://www.bakertilly.ua/ru/news/id868