СТАЛО СТАЛО
Рубрика новостей
В Україні спростлися процедури започаткування бізнесу

Україна поліпшила свої показники в рейтингу легкості ведення бізнесу

Україна поліпшила показники в рамках рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу-2016», протягом двох останніх років піднявшись з 112-го на 83-є місце.

Світовий банк (World Bank) (http://www.worldbank.org/) опублікував аналітичну доповідь «Ведення бізнесу в 2016 році» – XIII видання серії в рамках проекту «Ведення бізнесу» (Doing Business), що випускається Світовим банком і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, входить до групи СБ). У новому звіті наводиться рейтинг 189 держав світу за рівнем створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Згідно з документом, Україна поліпшила свої показники у порівнянні з торішніми рейтингами. Зокрема, протягом двох останніх років наша держава в рамках дослідження «Ведення бізнесу» піднялася» зі 112-го на 83-є місце. Зростання показників України в рамках рейтингу «Ведення бізнесу» цього року відбулося насамперед завдяки спрощенню процедур, необхідних для започаткування справи.

Проблемними для бізнесу в Україні залишаються підключення до електромереж, отримання дозволів на будівництво, ведення транскордонної торгівлі і процедура банкрутства.

У 2014 році Україна посіла 112-е місце в рейтингу Doing Business, поліпшивши свої позиції на 25 пунктів. При цьому експерти Світового банку відзначали, що країна має великий потенціал. У числі чинників, що його формують, експерти називали наявність в Україні третини світового чорнозему, вигідне географічне положення, досить великий внутрішній ринок, а також цілком розвинену інфраструктуру і індустріальну базу.

«Ведення бізнесу» – глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг країн світу за показником створення ними сприятливих умов ведення бізнесу. В рамках проекту оцінюються і відстежуються зміни нормативно-правових актів, регулюючих діяльність місцевих, насамперед малих і середніх, компаній, У проекті беруть участь понад 7000 експертів у різних країнах світу – консультанти з питань підприємництва, юристи, економісти, урядовці, а також провідні вчені різних країн, які надають методичну та експертну допомогу.

Рейтинг складається на підставі 10 індикаторів регулювання підприємницької діяльності.

У підсумковому рейтингу всі країни ранжуються за рівнем сприятливих умов ведення бізнесу з 1-го до 189-го місця.

Нинішнє дослідження проводилося з червня +2014 по червень 2015 року. За цей період експерти зафіксували в 122 державах 230 нормативно-правових реформ у сфері регулювання підприємницької діяльності, спрямованих на поліпшення умов для створення і ведення бізнесу. Найбільша частина реформ була спрямована на спрощення процедури створення підприємств. Наступні за популярністю були реформи у сфері оподаткування, підключення до електропостачання та реєстрації власності.

За результатами поточного дослідження перше місце за сумарною ступенем сприятливості умов для підприємницької діяльності дев'ятий рік поспіль посідає Сінгапур, який послідовно проводить реформи, спрямовані на покращення умов ведення бізнесу. У першу десятку країн-лідерів також увійшли Нова Зеландія, Данія, Південна Корея, Гонконг (особливий адміністративний район Китаю), Великобританія, США, Швеція, Норвегія та Фінляндія.

Показники України (http://russian.doingbusiness.org/data/exploreeconomies/ukraine/)

Перша таблиця вказує на позицію країни в сукупному рейтингу сприятливості ведення бізнесу (по відношенню до 189 інших країн), а також позиції країни в рейтингах для кожного з десяти індикаторів ведення бізнесу. В інших таблицях ключові показники по кожному індикатору наводяться у порівнянні з середніми показниками для регіону.

Doing Business 2016

http://www.doingbusiness.org/reports/global-reports/doing-business-2016

http://www.doingbusiness.org/