СТАЛО СТАЛО

Володимир Шор: екологія — це не тільки відповідально, а й прибутково

Підприємство «Екопром» системно займається розробкою нестандартного технологічного обладнання на основі власних патентів, яке використовується в очисних спорудах на підприємствах. Унікальність його у тому, що воно екологічно безпечне і одночасно не вимагає дорогих реагентів. Це єдина в Україні компанія, що застосовує у своїй технології видалення СПАР (синтетичні поверхнево­активні речовини) з автомийних стічних вод

Власник, СЕО
Володимир Шор

Володимир Шор

власник і директор компанії

Екопром
Екопром
Екопром
Екопром
Екопром
Екопром

Місто: Київ

Сайт

Facebook cторінка

"Коли я створював обладнання, то дійшов висновку, що воно повинне бути як на космічному кораблі. Тобто не мати жодних очисників ззовні. Очищувати тим, що є під рукою. Звісно, і хімічний спосіб — це добре, але він дорожчий, до того ж це ще й залежність від зовнішніх постачань. А те, що пропонує наша компанія, — це практично нульові витрати в експлуатації", — пояснює переваги свого винаходу Володимир Шор, власник і директор компанії "Екопром".

Справа "з нуля"

Приватне підприємство "Екопром", що займається технологіями водоочищення, має поважний вік — фірму було засновано у 1991 році. Але все відбулося ще раніше. Як каже Володимир Шор, все почалося з 1986 року: "До цього я працював, як і всі, на радянському підприємстві. А потім сталася аварія в Чорнобилі, і свідомість змінилася". Розуміння, що загроза жити на планеті, яка безнадійно зіпсована діяльністю людей, стає реальністю, підштовхнуло Володимира до активної участі в екологічному русі.

Згодом, у 1991 році, громадська діяльність трансформувалася в підприємницьку. "Я звернув увагу, що тоді, на час розпаду СРСР, в Україні майже не було ефективного обладнання для локального очищення стічних вод. А оскільки освіта технічна, вирішив цим зайнятися — конкретною справою з нуля", — пригадує Володимир Шор.

Володимир Шор, власник "Екопрома": "Коли я створював обладнання, то дійшов висновку, що воно повинне бути як на космічному кораблі. Тобто очищувати тим, що є під рукою". Фото: Віталій Головін

Як справжній технар, підійшов до вирішення проблеми системно. Спочатку були експерименти з матеріалами для фільтру, який би добре розділяв воду та нафтопродукти. Зупинився на базальтових волокнах різної фракції. Після отримання патенту, навіть кількох, ідея була втілена в металі.

Практично нульові витрати в експлуатації

Здавалося б, 1990-ті — не найкращі роки, щоб починати екологічно орієнтований бізнес. Але в той час був пік появи перших мереж заправок. А очисного обладнання не було. До того ж "Екопром" був чи не єдиною компанією, яка цим займалася професійно. У 2000-х запрацювало багато автомийок, заправних станцій, з’явився інтерес до продукції фірми з боку профільних підприємств. Тож роботи у компанії вистачало, навіть попри те, що активно завозилося імпортне обладнання і налагодилося виробництво обладнання в Україні, але на основі закордонних комплектуючих.

Та на боці "Екопрому" були дві головні переваги: власне виробництво, що дає змогу виготовляти продукцію за прийнятною для вітчизняного споживача ціною, і повна адаптація до українських законодавчих норм. До речі, питання відповідності обладнання українським нормам дуже важливе. Справа в тім, що вони набагато жорсткіші за європейські, відзначає Шор. І зарубіжне обладнання далеко не завжди відповідає вітчизняним вимогам. До того ж це обладнання дороге у використанні, бо доводиться постійно закуповувати коагулянти, які також переважно західного виробництва і за які треба платити інвалютою, каже підприємець.

"Фільтр, про який я розповідаю, хороший тим, що завдяки йому можна застосувати механічний спосіб очищення, — пояснює переваги свого винаходу Володимир Шор. — Звісно, й хімічний спосіб — це добре, але він дорожчий, до того ж це ще й залежність від зовнішніх постачань. А те, що пропонує наша компанія, це практично нульові витрати в експлуатації".

Уявіть собі фільтр з активованим вугіллям. Він вбирає в себе осад і через деякий час його доведеться викинути. А фільтр в обладнанні, виготовленому "Екопромом", зручний тим, що матеріал, який у ньому застосовується, за рахунок своїх природних властивостей дозволяє звичайній, вже очищеній воді у зворотному напрямку змивати всі забруднення. Тобто його можна використовувати багато разів. Тому він такий дешевий і довговічніший.

Окрім того, компанія пропонує ще й економічні системи, які можуть використовуватися при застосуванні великих обсягів води на великих підприємствах — хімічних, металургійних тощо. "Екопром" пропонує використовувати дощову воду, бо вона найдешевша. А за належної обробки її можна використовувати багато разів. Таке рішення не лише знижує рівень екологічного забруднення довколишнього середовища, а й несе у собі прямі економічні вигоди для підприємств: це економія води, енергоресурсів, змога дотримуватися екологічного законодавства, а як наслідок — позбутися великих штрафів з боку контролюючих органів.

Щоб довести економічну доцільність впровадження його технології, Володимир Шор наводить простий приклад: "Є на Борщагівці тунельна автомийка. Так от, наше обладнання дозволяє їй економити у рік понад 300 тис. грн. Які ще можуть бути запитання?"

Напрацьований за чверть століття досвід дозволяє компанії стало розвиватися і впроваджувати високоефективні технології очищення стоків у сільському господарстві, металургії, медицині, харчовій промисловості, хімічній та інших. До цього переліку можна додати підприємства автомобільного, річкового, залізничного транспорту, АЗС, НПС, нафтобази, автостоянки тощо. Технологію "Екопрому" використовують сотні проектних інститутів, вона рекомендована до впровадження Міністерством охорони здоров’я та Міністерством охорони навколишнього природного середовища.

Серед клієнтів "Екопрому" — "Галнафтогаз", "Галичина", "АВІАС Плюс", "Богдан", "Фокстрот", автосалони та станції техобслуговування (Mersedes, Lexus, Volkswagen, Audi, SEAT та ін.).

Свою конкурентоспроможність "Екопром" довів, беручи участь у вітчизняних та міжнародних тендерах на проектування та постачання очисних споруд. Цьому сприяла головна ідея, яка була закладена в основу діяльності підприємства. А саме: застосування екологічно безпечного, ресурсозберігаючого та економічного обладнання на основі власних патентів та інновацій.

Фото: Віталій Головін

Економіка

Власні патенти та власне виробництво дозволяє виготовляти нестандартне технологічне обладнання, що здатне на рівних конкурувати за ціною та якістю із закордонними зразками. Конкурентоздатність обладнання доведена перемогами в українських та міжнародних тендерах на проектування і поставку очисних споруд. Унікальність його у тому, що воно є екологічно безпечним, розроблене таким чином, що не може зашкодити довкіллю і одночасно не вимагає дорогих реагентів.

Екологія

«Екопром» є єдиною компанією в Україні, яка використовує в своїй технології видалення СПАР (синтетичних поверхнево-активних речовин) з автомийних стічних вод. За заслуги у галузі охорони навколишнього середовища компанія «Екопром» удостоєна нагороди «Лідер промисловості та підприємництва України 2004 року».

Соціум

Компанія «Екопром» підтримує громадський екологічний рух в Україні. Бере участь у соціально-корисних проектах недержавних організацій, діяльність яких спрямована на популяризацію екологічно-відповідального способу життя. Серед партнерських проектів — організація Дня Землі в Києві, фінансування публікацій на екологічну тематику, спонсорська підтримка Міжнародного екофестивалю етнічної музики та ленд-арту «Шешори».