СТАЛО СТАЛО

"Метнись Кабанчиком": як працевлаштувати 50 тис. українців

Онлайн-сервіс "Метнись Кабанчиком" став не лише одним з найвідоміших українських стартапів, але й одним із небагатьох проектів, який почав заробляти з перших днів існування

Власник, СЕО
Роман Кірігетов

Роман Кірігетов

CEO

Метнись Кабанчиком
Метнись Кабанчиком
Метнись Кабанчиком
Метнись Кабанчиком
Метнись Кабанчиком
Метнись Кабанчиком

Місто: Київ

Сайт

Сторінка в Facebook

"Метнись Кабанчиком" — онлайн-сервіс дрібних доручень від прибирання квартири до копірайтингу. Будь-хто з бажаючих може за його допомоги за дві-три хвилини замовити послугу у перевірених сайтом виконавців.

Сервіс "Метнись Кабанчиком" з'явився на українському ринку у вересні 2012 року. Запустили його два товариші — Роман Кірігетов та Олександр Юр'єв. Обидва родом із Білої Церкви, обоє навчалися в Національному авіаційному університеті.

Історія компанії почалося у травні 2012 року, коли Роман Кірігетов випадково натрапив на американський сайт TaskRabbit.com — інтернет-майданчик, на якому виконавці послуг з ремонту, прибирання, доставки, вигулу собак пропонують свої послуги, а замовники вибирають прийнятну для них вартість та умови виконання. Кірігетов вирішив створити подібний ресурс в Україні. Початкові інвестиції у проект склали $5 тис. Здебільшого вони були витрачені на створення сайту та на маркетингові експерименти: Роман випробовував різноманітні канали просування сайту — платні публікації, банерну та тізерну рекламу, просування через соціальні мережі, контекстну рекламу.

"На Kabanchik.com.ua ми з першого дня "включили" монетизацію. Хотіли перевірити бізнес-модель — чи вона життєздатна, чи готовий хтось за це платити. Виявилося, що готові", — згадує Кірігетов. Доводять його слова і цифри. Якщо два з половиною роки тому на сайті з'являлося до 50-70 нових замовлень на місяць, то сьогодні виконавці "Кабанчика" обслуговують вже їх більше шести тисяч. Тарифи сервісу такі: 20% від суми гонорару до 100 грн, 15% — до 200 грн і 10% — понад 200 грн. "Даний спосіб монетизації є найбільш справедливим для наших виконавців, адже вони оплачують комісію сервісу лише у випадку виконання завдання і отримання грошової винагороди", — підкреслює Роман.

Зі старту проекту середній чек за послуги, замовлені через Kabanchik.com.ua, виріс у сім разів і наразі становить 350 грн. Завдяки тому, що виконавцям не треба витрачати кошти на утримання бізнесу (оренда офісу тощо), замовники з допомогою сервісу «Метнись Кабанчиком» заощаджують до 50% від вартості послуг. Так, наприклад, прибирання квартир у клінінгових компаніях коштує близько 15 грн/кв. м, а на "Метнись Кабанчиком" прибирання можна замовити за ціною 5-7 грн/кв. м.

"Починали ми з простих завдань на кшталт кур'єрських доставок, поширення рекламних листівок, але згодом побачили, що люди нам довіряють все більше, і стали додавати нові категорії, які вимагали більш кваліфікованих майстрів: сантехніків, електриків, будівельників", — розповідає засновник сервісу. Так, якщо раніше на сайті 75% завдань припадало на послуги кур’єрів, то сьогодні їхня частка (за кількістю завдань) складає не більше 25%, а за загальним оборотом коштів — менше 10%.

Щоб стати виконавцем послуг на сайті Kabanchik.com.ua, будь-який бажаючий повинен зареєструватися, заповнити анкету і залишити свої особисті дані: номер паспорта, адресу за пропискою та місцем проживання (це робиться для безпеки клієнтів). "Після проходження психологічного тесту кандидат спілкується з нашим співробітником по Skype. Якщо ці два етапи він проходить успішно, ми додаємо його до нашої бази", — пояснює Кірігедов. За його словами, такий відбір проходить лише один з десяти бажаючих.

Натепер на сайті зареєстровано близько 64 тис. виконавців. З них найбільш активні ті, хто вважає це своєю основною роботою, а це загалом 5-6 тис. осіб. Кількість зареєстрованих замовників — 30 тис.

За словами Романа, коли сервіс тільки запускався, вони з партнером припускали, що за допомоги "Метнись Кабанчиком" будуть отримували підробіток студенти. "Виявилося, що студенти взагалі не хочуть працювати. Середній вік виконавців — 35 років. Це люди, у яких не склалося з кар'єрою, але вже є діти і їх потрібно утримувати. Також завдяки нашому сервісу знайшли підробіток багато домогосподарок", — пояснює підприємець.

Активні люди, які виконують близько 30 завдань на місяць, у середньому заробляють від шести до восьми тисяч гривень.

За допомогою "Метнись Кабанчиком" виконавці заявок вже заробляють понад 1,5 млн грн на місяць, і ця сума зростає на 20-30% щомісяця.

Головною перевагою "Метнись Кабанчиком" є відгуки про виконавців та їхнє портфоліо. Перед тим як замовити послуги, замовник має змогу ознайомитися з рейтингом виконавця та відгуками попередніх клієнтів щодо його компетентності. Завдяки цьому виконавці завжди намагаються максимально задовольнити потреби замовника — це головна запорука позитивного відгуку та рейтингу на сервісі. "За кожне зроблене завдання виконавець отримує оцінку, яка визначає його місце у рейтингу. Відповідно якщо погано виконуєш роботу — отримуєш менше замовлень", — роз’яснює Роман. Не дивно, що основним каналом просування сервісу "Метнись Кабанчиком" є рекомендації клієнтів. Саме вони приводять на сервіс більше 40% нових замовників.

Не дивлячись на те, що в компанії дуже ретельно підходять до підбору виконавців, "Кабанчик" страхує завдання на 1 тис. грн. "У нас ще страхових випадків не було, але якщо раптом взуття не доїде з ремонту, ми повернемо клієнту гроші", — стверджує Кірігетов.

Компанія зростає наразі на 30-35% у місяць (за кількістю заявок на виконання робіт). Таке стрімке зростання пояснюється тим, що замовники повертаються знову і знову після першого вдалого досвіду, а також замовляють послугиув інших категоріях. На відміну від західних конкурентів "Метнись Кабанчиком" не бере з виконавців гроші наперед. "Виконавцям не потрібно тримати позитивний баланс для того, щоб працювати на сервісі. Людина може прийти до нас ні з чим і заробити кошти, а вже потім заплатити комісію. У нас навіть з'явилися такі підприємці, які розкручують свій бізнес та наймають додатковий персонал для виконання замовлень. Таким чином, ми розвиваємо малий і середній бізнес в Україні", — говорить співзасновник сервісу.

Сьогодні за допомогою "Метнись Кабанчиком" може себе реалізувати практично кожен. На сайті вже 120 різноманітних послуг — від кур'єрської доставки до копірайтингу, і постійно додаються нові. За даними засновника, протягом місяця на сайт заходять майже 250 тис. осіб, приблизно 40% з яких повертаються.

У 2014 році стартап залучив $60 тис. інвестицій від бізнес-ангелів. Отримані кошти команда інвестувала у запуск сервісу в нових містах. Спершу це були Харків і Дніпропетровськ, слідом за якими планували запуститися в Донецьку. Але не встигли — на Донбасі почалася активна фаза АТО. Пісня цього засновники "Метнись Кабанчиком" вирішили призупинити подальше масштабування, у тому числі на Львів, Одесу і Донецьк. А у лютому 2015-го сервіс купив Prom.ua, що дало змогу масштабувати проект в інші країни СНД та залучити у якості замовників та виконавців малий та середній бізнес України.

Сьогодні оборот сервісу "Метнись Кабанчиком" складає більше 1,5 млн грн на місяць, і він продовжує активно розвиватися. З весни 2015 року проект працює у Казахстані, Росії і Білорусі.

Фото: Тетяна Довгань

Економіка

Проект є класичним маркетплейсом у сфері sharing economy. Оборот сервісу складає 1,5 млн грн на місяць. На сервісі зареєстровано 30 тис. замовників та 64 тис. виконавців. Реєструється понад 7 тис. завдань щомісяця. Головна вигода для споживача-замовника - економія на послугах від 30% до 50%. Середній чек замовлення від моменту старту проекту виріс у сім разів і натепер становить 350 грн. Інтернет-проект легко масштабувати географічно.

Екологія

Проект реалізований у вигляді онлайн-сервісу: всі комунікації проходять в інтернеті миттєво і без використання будь-яких матеріалів (папір, пластик, метали).

Соціум

Створено декілька тисяч робочих місць. Для більшості виконавців сервіс став єдиним джерелом доходу (сервіс працевлаштовує безробітних, інвалідів, пенсіонерів, домогосподарок, студентів, надає можливість знайти роботу тисячам людей із різних регіонів України). Все, що потрібно виконавцям-початківцям, — це доступ до інтернету. Найактивніші з них заробляють у середньому 5-8 тис. грн на місяць.